Dzisiaj jest: środa, 22 sierpnia 2018

Negocjacje biznesowe

Negocjacje są nieodłącznym elementem biznesu. To one często przesądzają o powodzeniu kontraktów handlowych, projektów, a nawet całej działalności przedsiębiorstwa. Właściwie zaprojektowane i zrealizowane pozwalają osiągnąć oczekiwane korzyści i decydują o sukcesie firmy.

Skuteczne negocjacje to nic innego jak umiejętne komunikowanie się przedstawicieli przedsiębiorstwa z partnerami biznesowymi tak, by umożliwić wypracowanie korzystnego rozwiązania pewnego konfliktu interesów, który reprezentują. Obie strony muszą mieć poczucie, że coś zyskały. Przy czym komunikacja między stronami to nie tylko umiejętne operowanie słowem, ale także działania, które mu towarzyszą. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie się do procesu negocjacji.

Przygotowanie się do negocjacji jest warunkiem osiągnięcia w nich sukcesu. Jeśli jedna strona rozmów nie jest przygotowana to druga zyska więcej. Jeśli żadna ze stron nie jest przygotowana negocjacje kończą się mało istotnym porozumieniem, które nie uwzględnia wszystkich niezbędnych kwestii. Przygotowanie do negocjacji jest złożonym procesem obejmującym wiele kluczowych zagadnień takich jak na przykład: określenie przedmiotu negocjacji, podmiotu negocjującego, najlepszego terminu i miejsca negocjacji, stylu prowadzenia rozmów czy zakładanych rezultatów.

Kiedy dojdzie już do negocjacji ważne jest umiejętne przedstawienie stanowiska firmy i prowadzenie dyskusji w kierunku jak najlepszego dla nas rozwiązania. Zakończenie rozmów z wynikiem, który chcieliśmy osiągnąć wymaga od prowadzącego negocjacje rozbudowanych umiejętności komunikacyjnych, znajomości metod i technik negocjacyjnych oraz stylu prowadzenia rozmów przez drugą stronę. Należy przy tym zaznaczyć, że zakończenie rozmów nie kończy negocjacji, a stanowi wstęp do budowania długotrwałych relacji z partnerem.

Oferujemy Państwu usługi doradcze na każdym z etapów negocjacji biznesowych w zakresie m.in.:

  • negocjacji handlowych z kluczowymi partnerami,
  • negocjacje związane z restrukturyzacją firmy,
  • negocjacje związane z przejęciami,
  • zakup/sprzedaż nieruchomości,
  • zakup/sprzedaż pojazdów.
Kontakt
Dealer4You.pl Igor Łyjak
tel.: +48 601-740-000
e-mail: info@dealer4you.pl
Copyright © 2012 Dealer4You.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.